Providing you the best range of ajrakh cotton saree and clamping fancy saree with effective & timely delivery.
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Printed |
| Occasion | Casual |
| Cotton Type | Chanderi Cotton |
| Color | Black,White,Golden etc |
| Material | Cotton |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Craft Type | Khadi |
| Packaging Type | Box |
| Blouse Length | 0.8 m |
Jaipur Cotton Craft” is a well-known manufacturer and wholesaler of a trendy and flawless assortment of Casual Saree, Ladies Unstitched Suit and Party Wear Saree. Incepted in the year 2017 at Jaipur (Rajasthan, India), we design this collection of apparels as per current market trends.
₹ 440 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Design | Printed |
| Work | Printed |
| Set Content | With blouse piece |
| Saree Length | 6 m (with blouse piece) |
| Color | Blue,White,Pink etc |
Minimum order quantity: 20 Piece
Jaipur Cotton Craft” is a well-known manufacturer and wholesaler of a trendy and flawless assortment of Casual Saree, Ladies Unstitched Suit and Party Wear Saree. Incepted in the year 2017 at Jaipur (Rajasthan, India), we design this collection of apparels as per current market trends.
Sandeep Anchara (Manager)
Jaipur Cotton Craft
62, Boharo Ka Mohalla, Sanganer
Sanganer Bazar, Jaipur - 302029, Rajasthan, India